GİRİŞ YAP

MENÜ

0

SSU, SDU Çözümleri

Telekomünikasyon hizmetlerinin oldukça genişlediği günümüzde, çok karmaşık ağ uygulamalarıyla karşılaşabilmekteyiz. Bu ağlarda birçok aktif cihaz yer almakta ve bunların senkronizasyonu büyük önem teşkil etmektedir. Aksi durum, firmaların düzgün işlemeyen, kalitesiz hizmetler vermesine yol açabilir. Genişleyen telekomünikasyon hizmetleri nedeniyle karmaşıklaşan ağlarda, tamamlayıcı ekipmanları senkronize etmek için ağ düğümlerinde (node) ekstra çıkış kapasitesi gerekmektedir.

SSU’lar (Synchronization Supply Unit) güvenilir bir senkronizasyon dağıtımı için kullanılmaktadır. Aldıkları senkronizasyon sinyalini filtreleyerek daha yüksek frekanslı faz gürültüsünü giderirler, ölçeklendirilebilir sayıda çıkış sağlayarak diğer lokal cihazları senkronize etmek için dağıtım sağlarlar ve giriş referansları kaybolsa bile yüksek kaliteli çıkış üretmeye devam edecek kabiliyete sahiptirler.

SDU’lar (Synchronization Distribution Unit) ise senkronizasyon referanslarının switch gibi ağ ekipmanlarına dağıtımı için kullanılır.

Fotech, müşteri ihtiyacını analiz edip en uygun senkronizasyon çözümünü belirlemekte ve mühendislikten uygulamaya kadar her aşamada aktif rol alabilmektedir.

  • Senkronizasyon Sinyali Filtreleme ile Gürültü Engelleme
  • Diğer lokal ekipmanların senkronizasyonu için dağıtım
  • “Holdover Mode”