GİRİŞ YAP

MENÜ

0

Ön Bilgilendirme Formu

Ön Bilgilendirme Formu

TÜKETİCİLERE YÖNELİK ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1.Taraflar

1.1. Alıcı:

Adı/Soyadı: %%alici_isim%% (bundan böyle “ALICI” olarak anılacaktır)

Adres: %%alici_adres%%

Fatura Adresi: %%alici_fatura_adresi%%

Telefon: %%alici_tel%%

Tarih: %%tarih%%

1.2. Satıcı:

Ünvanı: FOTECH FİBER OPTİK TEKNOLOJİK HİZMETLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (bundan böyle “SATICI” ya da “FOTECH” olarak anılacaktır)

Adresi: Ataşehir Bulvarı 38. Ada Ata 3/3 Plaza Kat: 5 Daire: 51, 52 Ataşehir 34758 İstanbul / Türkiye

Telefon: 0090 216 456 40 05

E-Posta: eticaret@fotech.com.tr

Mersis No: 0388004747800010

 

2. Sözleşme konusu ürünün temel özellikleri

2.1. Ürünlerin/Hizmetin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.

 

%%urunler%%

 

KDV Hariç Toplam: %%kdv_haric_toplam%%

İndirim Toplamı: %%indirim_toplami%%

KDV: %%kdv%%

Kargo Tutarı: %%kargo_tutari%%

KDV Dahil Toplam: %%kdv_dahil_toplam%%

2.2. Ödeme Şekli: %%odeme_turu%%

Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve FOTECH’in bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir. Bankaların kampanyaları hakkında FOTECH’in web sitesinde bilgi ve açıklamalara yer verilmesi, FOTECH’in bankalar tarafından düzenlenen kampanyalara ilişkin olarak bir yükümlülük altına girdiği şeklinde yorumlanamaz.

Havale ile yapacağınız alışverişlerinizde 3 iş günü içinde ödemesini yapmadığınız siparişiniz sistemimiz tarafından iptal edilecektir. Bu durumda ortaya çıkacak sorumluluklar müşteriye aittir. Havale işlemini gerçekleştirirken açıklama kısmına ekranda çıkan Sipariş Numarası’nın girilmesi zorunludur. Havale işlemini gerçekleştirdikten sonra işleme ait dekont örneğini eticaret@fotech.com.tr e-posta adresine veya https://www.fotech.com.tr/tr/siparisler linkinde yer alan ilgili siparişinize ödeme bildir butonunu kullanarak iletiniz.

2.3. Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle; alıcı, faiz ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edebilir. Yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümler Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacaktır.

2.4. %%ucretsiz_kargo_limiti%% ve üzeri alışverişlerde ALICI ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilmektedir. Verilen siparişler 10 gün içinde kargoya teslim edilir. Bu ücretin altındaki siparişlerde kargo ücreti ALICI tarafından ödenir. Kargo bedeli parça başına 15 TL’dir. Alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI' ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI' ya aittir.

 

3. Konu

İşbu ön bilgilendirme metninin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.fotech.com.tr/tr/ web sitesinden, internet ortamında siparişini vereceği, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/hizmetin satışı/verilmesiyle ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tüketicinin satış sözleşmesi kurulmadan önce bilgilendirilmesine ilişkindir.

 

4. Genel Bilgiler

4.1. ALICI; bu metni internet ortamında teyit etmekle, mesafeli sözleşmenin (https://www.fotech.com.tr/tr/sayfa/mesafeli-satis-ve-ticari-alim-satim-sozlesmesi) akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere/hizmete ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

Ön bilgilendirme formunun, ALICI tarafından, Satış sözleşmesinin kurulmasından ve ödeme yükümlülüğü altına girilmesinden önce okunup, onayının verilmesi gerekir.

ALICI tarafından siparişin verilmesi, onaylanması; işbu siparişe konu ürün/hizmetle ilgili ödeme yükümlülüğü altına girdiği anlamına gelmektedir.

4.2. İşbu formda yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak ALICI’ya sunulan tüm bilgiler ve vaatler işbu Bilgilendirme Formu’na konu siparişe özgü olup, bundan sonraki siparişlerde ürün bilgilerinde ve sipariş koşullarında FOTECH tarafından değişiklik yapılması mümkündür. Sözleşme konusu ürün/hizmet, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

 

4.4. Ürünün montajının SATICI tarafından veya SATICI’nın sorumluluğu altında gerçekleşeceğinin kararlaştırıldığı durumlarda, ürünün montajının gereği gibi gerçekleştirilmesinin sorumluluğu SATICI’dadır. Bunun aksine ürünün montajını üstlenen ve işlem sırasında üründe hasar meydana getiren ALICI, meydana gelen hasardan sorumludur.

4.5. Ürünün montajının ALICI tarafından yapılması gerektiği hallerde, montaj talimatları doğrultusunda hareket edilmeyerek ürünün montajı yanlış yapılmış veya ürüne zarar verilmiş ise montaj sebebiyle ortaya çıkan sonuçlardan SATICI sorumlu tutulamaz.

4.6. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.7. SATICI, haklı bir nedenle sözleşme konusu mal veya hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde ALICI’yı bilgilendirir. ALICI’nın onay vermesi halinde sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.ALICI’nın ikame ürün teklifini kabul etmemesi halinde, ALICI tarafından yapılan teslimat masrafları dahil her türlü ödeme en geç 14 (on dört) gün içinde ALICI’ya iade edilecektir. ALICI’nın haklı şikayetlerine karşı SATICI işbu sözleşme hükümleri, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde çözüm üretecektir.

4.8. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin ALICI tarafından onaylandığının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.9. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.10. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI'nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, bankadan ALICI’ya yapılabilecek geç ödemelerden SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilecektir.

4.11. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunu (FOTECH veya üreticinin kolisi) kargo görevlisiyle açarak faturada yer alan ürün/ürünlerin marka, model ve adet doğruluğunu, ürünlerde herhangi bir hasar ya da sorun olup olmadığını kontrol ediniz. Herhangi bir nedenle hasar veya eksiklik var ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan kargo görevlisine tutanak tutulması talebiyle birlikte kutunuzu iade ediniz. Bu yükümlülüğünüzü yerine getirdiğiniz takdirde yeni ürünleriniz derhal tarafınıza gönderilecektir. Kutusu veya kendisi hasarlı olan, içeriği eksik olduğu iddia edilen ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bu durumu en kısa zamanda; eticaret@fotech.com.tr adresimize yazılı olarak, sipariş numarası ile birlikte bildiriniz.

4.12. FOTECH web sitesinde, özellikle belirtilmediği sürece mantığa aykırı rakamlarla (Örneğin piyasa fiyatı 2000 TL olan ürünün 20/200 TL’ye satılması gibi) satış yapılmamaktadır. Beşeri/teknik hatalar nedeniyle bu gibi yanlış fiyatlandırma yapılan ürünlere ilişkin siparişler, yapılacak bilgilendirme sonrasında iptal edilecek ve ödenen bir bedel olmuşsa iade edilecektir.

4.13. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında işbu sözleşme nedeni ile ALICI’ya ait telefon-TC kimlik numarası-banka bilgileri-kredi kart bilgileri-nüfus cüzdanı bilgileri ve örneği ile adres bilgilerinin FOTECH tarafından kayda alınmasına ve ilgili işlemlerin yapılabilmesi için 3. kişi ve firmalara aktarılmasına ALICI tarafından izin verip vermediği konusunda bilgilendirme yapılmış; ALICI’nın açık rızasının olup olmadığı kendisine açıkça bilgi verilerek sorulmuştur. Kişisel Verilerin Korunması (Aydınlatma Metni) (https://www.fotech.com.tr/tr/sayfa/kisisel-verilerin-korunmasi-hakkinda-bilgilendirme-formu) detaylarına üzerinde yer alan linkten erişilebilir. Bu nedenle ALICI 6698 sayılı Kişiler Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında yukarıda belirtilen işlemlerle ilgili belirtilen kişisel verilerin FOTECH tarafından kayda alınmasına ve ilgili bilgilerin teknik servis, kurulum ya da ticari işlemlerle ve satış konusu ürünle ilgili işlemlerin yapılması için 3. kişi ve firmalara aktarılmasına açıkça rıza göstermektedir.

4.14. FOTECH, işbu form ve ilgili sözleşme kapsamında; cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair herbir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi üç yıl boyunca saklayacaktır.

 

5. Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. ALICI, cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde malı iade etmek zorundadır, aksi takdirde SATICI’nın cayma hakkının kullanımından doğan bir sorumluluğu doğmayacaktır. Tüketicinin ürünü kargoya tesliminden sonra ürünün SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ek masraf talep edilmeksizin tek seferde ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı kullanımı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI'nın anlaşmalı olduğu UPS kargo firması ile iade edilmesi halinde SATICI tarafından karşılanır. Malın iadesinin yapılmaması halinde ortaya çıkacak zararlardan, maddi kayıplardan ALICI sorumlu olacaktır. ALICI hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkın kullanabilir. SATICI, cayma bildiriminin ön bilgilendirme ve sözleşmede kararlaştırılan usuller ile yapılması halinde cayma hakkı kullanımı için gerekli işlemleri yapmayı taahhüt eder. Cayma hakkının usulüne uygun şekilde kullanımı halinde ürün bedeli, ALICI’nın ödeme yöntemi ile aynı şekilde iade edilecektir. Örneğin; kredi kartı ile işlem yapmış bir ALICI, cayma hakkını usulüne uygun şekilde kullandığında, ürün bedeli ALICI’nın kredi kartına iade edilecektir. Kanunen cayma hakkı tüketiciye tanınmış bir hak olup, tüketici tanımı içinde yer almayan gerçek ve tüzel kişilerin Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a dayanarak cayma hakkından yararlanmaları mümkün değildir. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI'ya faks veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümlerine uygun  olması şarttır. Telefon yolu ile cayma bildirimi yapılması mümkün değildir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma halinde ALICI iadeyi işbu Bilgilendirme Formu’nda ve kendisi ile akdedilen sözleşmede belirtilen usul ve şekle uygun şekilde gerçekleştirecek olup ALICI tarafından hakkın kötüye kullanılması niteliği taşıyacak şekilde “özel kurye, motorlu kurye ve sair” şekilde iade yapılması halinde masraflar SATICI tarafından karşılanmaz. Bu şekilde iade halinde her türlü masraf ALICI tarafından karşılanacaktır.

5.1. Cayma Hakkı Süresinin Belirlenmesi

Cayma hakkının süresinin belirlenmesinde;

Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen 3. kişinin son malı teslim aldığı gün,
Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen 3. kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.


5.2. Cayma Bildiriminin Yapılacağı İletişim Bilgisi

Cayma bildirimi;

a. eticaret@fotech.com.tr adresine e-posta gönderilebilir,

b. 0090 0216 456 50 86 nolu numaraya fax çekilebilir,

c. Ataşehir Bulvarı 38. Ada Ata 3/3 Plaza Kat: 5 Daire: 51, 52 Ataşehir 34758 İstanbul / Türkiye adresine posta yoluyla gönderilebilir.

Cayma beyanı, başka bir işlemle karışıklığı önleyecek şekilde açık olmalıdır. İçeriğinde muhakkak sipariş numarası yazmalıdır. Sözleşme numarası belirtilmeyen/yazılmayan cayma bildirimlerinin işleme alınması mümkün olmadığından, bu beyanlar geçersiz sayılacaktırlar. Cayma bildirimde işbu metnin sonundaki form da kullanılabilir.

 

6. Cayma Hakkı Kullanılamayacak İşlemler Ve Ürünler;

Aşağıda, Tüketici Kanunun’da belirtilen istisnai durumlarla birlikte 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde belirtilen, mesafeli sözleşmelerde cayma hakkının kullanılamayacağı hallerde CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ.

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler,

c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan, bu sebeple iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlara ilişkin sözleşmeler,

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler,

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler,

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler,

g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

h) Cayma süresi içinde malın işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılmaması sebebiyle değişiklik ve bozulmanın meydana gelmiş olması halinde,

ı) Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler,

i) Satın alınan elektronik ürünlerde; sim kart takılması, Wifi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantlarının çıkarılmış olması, aktivasyon yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde,j) Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

Aşağıdaki cihazların iade edilebilmesi, ürünün cayma süresi içinde ve kullanılmamış olması veya aynı süre içinde ve işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanıldığı halde değişiklik ve bozulmalar meydana gelmesi şartına bağlıdır. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde anlaşmalı olduğumuz (UPS Kargo) kargo firmasının dışında yapılacak gönderilerin ücreti tüketici tarafından ödenecektir. Bunlar dışında, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerin iadesi FOTECH tarafından kabul edilmeyecektir.

 • Dönüştürücüler
 • Toplantı Odası Rezervasyoncuları
 • Video Extenders
 • Video Switches
 • Video Wall
 • Digital Signage
 • IP Tabanlı KVM
 • Digital KVM Matrix Switch
 • Multiview KVM
 • KM Switches
 • Veri Merkezi KVM LCD Konsollar
 • Veri Merkezi KVM Aksesuarları
 • Güvenli Masaüstü KVM Switch
 • Control Bridge Kontrol Sistemi
 • Duvara Monte Kontrol Paneli
 • Bakır Patch Kablolar
 • El Aletleri ve Aksesuarlar
 • Bağlantı Ekipmanları
 • Kabinetler
 • Switch
 • Medya Dönüştürücüler
 • SFP ve Aksesuarları
 • IoT Ürünleri
 • Bakır / DSL Testi
 • Saçılım (Dispersion) Analizi
 • Fiber Kontrolü
 • Canlı Fiber Tespiti
 • Modüler Test Platformları
 • Network Protokol Testi
 • Optik Güç ve Kayıp Testi
 • ORL Test Cihazları
 • OTDR ve iOLM
 • Spektral Test
 • Test Fonksiyonu Sanallaştırma
 • Test Raporlama ve Otomasyon
 • Data Kablosu Test Cihazları
 • Network Test Cihazları
 • CCTV Test Cihazı
 • RF Test Cihazı
 • Fiber Ek Cihazları
 • Fiber Kesiciler (Cleavers)
 • Ek Tipi Konnektörler
 • Cloud Yazılımı
 • Modüler Senkronizasyon Sistemleri
 • Carrier Grade NTP & PTP IEEE 1588 Grand Masters
 • Kurumsal Network Zaman Sunucuları
 • GPS Enstrümanları
 • Telekom Birincil Referans Kaynakları
 • Anten ve Zamanlama Aksesuarları
 • Tüm Aksesuarlar


İADESİ KABUL EDİLMEYEN ÜRÜNLER

Müşteri için özel üretimi yapılan cihazlar
Size özel üretilen proje kutuları
Cayma süresi içinde işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun olmayan şekilde kullanılan ürünler
Aksesuarları eksik olan ürünler
Hasarlı ürün kutusu (Orijinal kutunun kaybolması ya da hasar görerek açılması)


ALICI'NIN 6502 Sayılı Kanun ve eldeki sözleşme hükümlerine uygun şekilde cayma hakkını kullanması halinde; ALICI satın almış olduğu ürünü sözleşmede belirlenene uygun şekilde SATICI’ya süresinde ve masrafları SATICI’ya ait olmak üzere iade edilecektir.

 

7. İtiraz ve Yargı Yolu

a) Sipariş onayına kadar gerekli ön bilgilendirme ve müzakere yapılmış olduğundan, siparişin onaylanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

b) 14 günlük cayma süresi içerisinde ALICI’nın cayma hakkını kullanması halinde, 10 gün içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak ALICI’YA teslim edilmesi gerekmektedir.

Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde, uyuşmazlık konusu miktara bağlı olarak Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

2019 yılı için tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvurularda değeri:

Büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde değeri 5.650 (beş bin altı yüz elli) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,
Büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde değeri 5.650 (beş bin altı yüz elli) Türk Lirası ile 8.480 (sekiz bin dört yüz seksen) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerin merkezlerinde ve bağlı ilçelerde değeri 8.480 (sekiz bin dört yüz seksen) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,
görevlidir. Yukarıdaki parasal sınırların Ticaret Bakanlığı tarafından yeniden belirlenmesi mümkün olup, başvuruda bulunmadan önce ilgili yıla ait parasal sınırların teyit edilmesi ALICI’nın sorumluluğundadır.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, ALICI’nın yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti veya tüketici mahkemeleridir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda, ALICI işbu ön bilgilendirme ve sözleşme niteliğindeki metnin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. Cayma formu sözleşmenin devamındadır ve web sitemizde Form ve Anketler (https://www.fotech.com.tr/tr/dosya-arsiv/form-ve-anketler) adresinde de yer almaktadır.

 

CAYMA HAKKI KULLANIMINDA DOLDURULMASI GEREKEN FORM

CAYMA FORMU

(Bu form, sadece sözleşmeden cayma hakkı kullanılmak istenildiğinde doldurup gönderilecektir.) Web sitemizde FORM VE ANKETLER (https://www.fotech.com.tr/tr/dosya-arsiv/form-ve-anketler) linkinde yer alan CAYMA FORMU'nun doldurularak tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

Kime:

Ünvanı: FOTECH Fiber Optik Teknolojik Hizmetler San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adresi: Atasehir Bulvari 38. Ada Ata 3/3 Plaza Kat: 5 Daire: 51, 52 Atasehir 34758 Istanbul / Turkiye
Faks No: 0090 216 456 50 86
E-Posta: eticaret@fotech.com.tr
Bu formla aşağıdaki malların satışına veya hizmetlerin sunulmasına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

Sipariş No:
Sipariş tarihi veya teslim tarihi:
Cayma hakkına konu mal veya hizmet:
Cayma hakkına konu mal veya hizmetin bedeli:
Tüketicinin adı ve soyadı:
Tüketicinin adresi:
Tüketicinin imzası: (Sadece kağıt üzerinde gönderilmesi halinde)
Tarih:

 

E-BÜLTEN

Güncel ürün ve kampanyalarımızdan haberiniz olsun!